Zayıflama Programlarıyla Hedefinize UlaŞın

Zayıflama konusu günümüzde en çok karşılaşılan ve şikayete neden olan konuların başında gelmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri fazla kilonun kronik kompleks hastalıklar için çok büyük bir risk oluşturması, diğer sebebi ise kilonun estetiksel açıdan verdiği kaygıdır.

Bu nedenle insanlar sürekli bir arayış içerisindedirler. Kısa sürede alınan kiloları verme çabasıyla yanlış tercihler yapılmaktadır. Sağlıklı zayıflama yöntemlerinden uzaklaşarak hızlı kilo vermeye çalışmak sürdürülebilir bir başarıdan uzaklaşmaya sebep olmaktadır. Unutulmamalıdır ki alınan kilolar bir haftada alınmadığı gibi bir haftada tamamen verilemez.

Kısıtlayıcı beslenme modelleri uygularken tükenmişlik hissinin artması başa dönme, sürekli bir erteleme ve kısır döngüyü getirmektedir. Bu da zamanla obeziteye sebep olmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün bildirimine göre obezite ve fazla kilolu kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Sağlıklı zayıflama

Kilo problemi insanların büyük sorunu olmaya devam ediyor. Sürekli alıp verilen kilolar başarıya ulaşmadığı sürece hep başka bir zayıflama arayışını getiriyor. Sağlıklı zayıflama aslında bu noktada devreye giriyor. Hızlı kilo verdiren diyetler, şok diyetler hayatımıza girdiği sürece altta yatan sebebi bilmeden sonuca gitmeyi hedeflemenin yanlış olacağını söylemek isteriz. Eğer sağlıklı zayıflama amacındaysanız ve kilo veremiyorsanız mutlaka altta yatan bir problem var ise önce ona odaklanmak gerekir.

Çok düşük kalorili diyetler, karbonhidrat-protein-yağ oranı yanlış planlanmış diyetler istenilen kilo kaybının çoğunun su kütlesinden olmasına ve bu sebeple kaybedilen kilonun kısa sürede geri gelmesine sebep olacaktır. Sağlıklı zayıflama beslenmede oransal olarak doğru planlamanın yapıldığı diyetlerde mümkündür.

Yağ kaybı yaşarken kas kaybınızın olmaması için sürdürülebilir, sağlıklı bir beslenme planı dahilinde zayıflamanız gerekmektedir.

Zayıflama yöntemleri

Zayıflama yöntemleri konusunda birçok bilimsel yaklaşım vardır. Bunlardan hangisinin sizin için uygun olduğu muhakkak bir diyetisyen kontrolünde karar verilmelidir. Çünkü alışkanlıklarınıza ve zevklerinize hitap etmeyen bir beslenme planı sürdürülebilir olmamakla birlikte başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Ketojenik diyetaralıklı oruç, vejeteryanlık gibi birçok yaklaşımın kendi içerisinde olumlu ve olumsuz yanları vardır. Bu diyet modellerini herhangi bir uzmana danışmadan yapmaya çalıştığınızda sağlığınızı riske atabilir ve başarısız olabilirsiniz.

Kısa sürede zayıflama

Kısa sürede zayıflamanın en etkili yolu bu alanda bir diyetisyendan danışmanlık almaktır. Çünkü diyetisyeniniz en kestirme ve etkili yöntemleri sunarak bu yolda size rehberlik edecektir. Danışmanlık sırasında alacağınız beslenme eğitimi ile nasıl besleneceğinizi öğrenecek hayatınızın her evresinde beslenme düzeninizi yöneterek uzun vadede kilonuzu koruyabileceksiniz. Asıl sizlerden gerçekleşmesini istediğimiz şeyde tam olarak bu.

Bu süreçde bizden danışmanlık alabilirsiniz

Uzman Diyetisyen Engin Aykaç ve Uzman Diyetisyen Oylum Fıçıcıoğlu olarak zayıflama sürecinde en doğru ve etkili yolları göstererek bu süreçte size yol arkadaşlığı yapıyoruz. Sizde fazla kilolarınızdan kurtulmak ve bizden danışmanlık almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilir yada bize doğrudan Whatsapp mesajı gönderebilirsiniz.

Bize Yazın

Tüm sorularınız için bizleri arayabilir veya Whatsapp mesajı atabilirsiniz