EMS Fitness Antrenmanı

Edirne EMS Fitness

EMS fitness antrenmanı ile 25 dakikada daha fit, daha güçlü ve daha sağlıklı olmak ister misiniz?

Birçok kişinin egzersiz yapmaya zamanı yok veya spor salonlarında saatlerce zaman geçirmek istemiyor.

İşte EMS antrenmanları zamandan tasarruf sağlarken mükemmel ve etkili bir egzersiz olanağını sizlere sunuyor.

Şimdi yeni nesil EMS fitness antrenmanlarıyla EDİRNE’DE tanışma zamanı. 

Edirne EMS Fitness ile tanışın

EMS Fitness Antrenmanı Nedir?

EMS fitness antrenmanı özel biosuit dediğimiz kıyafetler giyilerek bireysel antrenör eşliğinde kaslarınıza uyarılar verilerek yapılan etkili bir egzersiz yöntemidir.

Özel biosuit kıyafetlerin üzerinde bulundan 18 adet elekrod sayesinde 8 ana kas grubunuz aynı anda saniyede 85-100 kez uyarılarak etkili ve derinlemesine çalıştırılır.

Edirne’de stüdyomuzda yaptığımız EMS antrenmanlarının her bir seansında 3-4 saatlik klasik fitness antrenmanına denk bir etki alırsınız.

Edirne EMS Egzersizi Nedir

EMS Fitness Antremanı ile Haftada 2 defa 25 dakika yeterli!

EMS antrenmanlarını haftada 2 defa yapmanız yeterli.

Haftada 2 seans EMS egzersizi sonucunda yaklaşık 7-8 saatlik klasik fitness antrenmanından aldığınız kas aktivasyonunu elde edebilirsiniz.

Üstelik EMS egzersizi yaparken alanında uzman bireysel spor hocanız eşliğinde hareketleri en doğru açılarda, uygun pozisyonda yaparak egzersizden elde edeceğiz verimi maksimum seviyeye ulaştırır ve sakatlanma riskinizi minimuma indirirsiniz.

EMS Fitness Antrenmanının Faydaları nelerdir?

EMS antrenmanı güç artışı

1. Kas Gelişimi

EMS uygulamaları yıllardır fizyoterapi alanında kullanılan bir sistemdir. Daha sonraları bu sistemin kas gelişimi üzerinde çok olumlu etkileri gözlemlendiğinden bugün birçok sporcunun antrenman programları arasında EMS egzersizleri de yer almaktadır.
EMS fitness antrenmanları sonucunda her bir seansda 3-4 saatlik fitness etkisi ile kaslarınızı derinlemesine ve etkili bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

EMS seansları ile yağ yakımı

2. Yağ Yakımı

EMS fitness sonucunda kaslarınızda derinlemesine ve etkili kasılmalar hissederseniz. EMS sistemiyle yapılan egzersizlerle kas hücrelerinizin oksijenlenme miktarı çok fazla artar ve bu durum vücutta ciddi bir kalori sarfiyatına yol açar.

EMS egzersizleri sonucunda birçok egzdersiz türüne göre çok daha fazla kalori harcar, yoğun bir şekilde çalışan kasların sonucunda zayıflama ve sıkılaşma gözlenir.

EMS egzersizi ile güçlü vücut

3. Güçlü Vücut

Güç ve kas birbirinden bağımsız şeylerdir. Örneğin inşaat işçilerini düşünün kaslı olmamalarına rağmen güçlüdürler. EMS egzersizleri sonucunda kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz.

EMS egzersizleri sonucunda daha az yorulduğunuzu ve kendinizi daha kuvvetli hissedeceksiniz.

EMS antrenmanı ile postür düzeltme

4. Duruşunuzda (Postürünüzde) Düzelme

Birçok kişide duruş bozuklukları, kamburlaşmalar, omurga eğrilikleri görülüyor. Bunun en büyük nedeni tabii ki masa başında çalışma, saatlerce telefona bakma, hareketsiz bir yaşam tarzı. Herkes dik ve güçlü bir omurga, aşağıya inmemiş omuzlar ister.

Egzersiz hocanızın sizin için özel oluşturacağı seans içerikleri ile EMS’nin gücü birleştiğinde duruş bozukluklarında ciddi iyileşmeler hissedeceksiniz.

EMS eklem dostu

5. Eklem Dostu

Klasik fitness antrenmanlarından verim alabilmek için ağırlıklarla (bazen de zorlayıcı ağırlıklarla) çalışmalısınız. Bu ağırlıklar eklemleriniz için ciddi bir risk oluşturur. Özellikle de yanlış yapılan hareketler sonucunda kalıcı sakatlıklara bile neden olabilir. EMS egzersizlerinde ağırlıklardan daha çok akımlar ön plandadır. Eklemlere yük bindiren ağırlıklar değil akımlarda artış yapılır ve bu eklemleriniz için ciddi bir rahatlama sağlar. Bunun yanında bireysel spor hocanız en doğru açılarda hareketleri yapabilmeniz için her zaman yanınızda olacak.

EMS egzersizi sağlığa olumlu katkı

6. Sağlığa Olumlu Katkı

Egzersiz yapmanın sağlık için ne kadar iyi olduğunu herkes bilir. EMS sistem egzersizlerinde de bu durum aynen geçerlidir. 25 dakikada egzersiz yapmanın tüm olumlu etkilerini vücudunuzda hissedeceksiniz.

Kimler EMS antrenmanı yapabilirler

Kimler EMS Fitness Egzersizi Yapabilir?

Egzersiz yapmasında sorun olmayan herkes EMS fitness antrenmalarını yapabilir. Fakat bazı rahatsızlığı olan kişileri maalesef EMS egzersizlerine alamıyoruz. Bu hastalıklar arasında kalp pili olanlar, epilepsi ve MS hastaları, kanser tedavisi görenler ve hamileleri EMS egzersizlerine alamıyoruz. Bunun dışında herkes EMS egzersizi yapabilir.

EMS egzersizi son teknoloji

EMS Sistem Egzersizlerinde Son Teknolojiden Faydalanın

Stüdyomuzda kullandığımız EMS cihazımız son teknoloji olan, kablosuz, hareket özgürlüğünüzü kısıtlamayan, çok duyarlı pedlere sahip yeni nesil bir sistem kullanılmaktadır. Kullandığımız cihaz ‘Conformidad Europaea 98/68/EEC’ sertikasına sahiptir.

 

Hijyenik Ortamda EMS Egzersizi Yapın

Sizleri çok önemsiyoruz. Egzersiz yaptığınız ortamın hijyenik olmasına son derece dikkat ediyoruz. Her antrenmandan sonra kullanılan ekipmanlar dezenfekte ediliyor. Biosuit kıyafetleriniz ozon teknolojisi ile her seans sonrası dezenfekte ediliyor.

Egzersiz hocası EMS hocası Ayça Ulutürk

Bireysel Antrenör Ayça Ulutürk

“EMS fitness egzersizi ile kaslarınızı derinlemesine ve etkili bir şekilde uyarırken kişiselleştirilmiş ve doğrudan size yönelik egzersizlerle hedeflerinize ulaşmanıza destek oluyorum.

Seansınız boyunca her hareketinizi birebir benim takibimde doğru ve etkili bir şekilde yapacaksınız.

İyi planlanmış ve doğru yapılan antrenmanlar sizi hedeflerinizde birkaç adım öne geçirir ”

Edirne EMS Fitness Yeterlilik

Stüdyomuz Tüm Yeterlilik Belgelerine Sahiptir

Stüdyomuz Türkiye’de EMS fitness alanında tek yetkilendirmeye sahip kurum olan Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan gerekli tüm eğitimleri ve yeterlilikleri karşılayan bir tesistir.

Gençlik spor müdürlüğünün onayından geçmiş ve tüm gereksinimleri karşılayan bir tesistir. 

EMS Egzersizini Tanımak İçin Videoyu İzleyebilirsiniz.