Edirne EMS Egzersiz Sistem

EMS egzersizi sistemi ile henüz tam haşır neşir olabilmiş değil. Oysa Dünya’da ve Türkiye’de, özellikle de İstanbul’da yıllardır uygulanan yeni nesil bir egzersiz sistemi. Artık birçok profesyonel sporcu antrenmanları arasına EMS egzersizlerini de ekleyerek performanslarını artırıyorlar. Bugün sizlere EMS egzersiz sistemini anlatmaya gayret edeceğiz.

ems egzersizi

EMS egzersizi nedir

EMS (Electro Muscle Stimulation – Elektriksel kas uyarımı) antrenmanları özel bir kıyafet giyilerek, bu alanda eğitim almış kişiler tarafından kişiye özel hazırlanmış programlar doğrultusunda yapılmaktadır. Özel kıyafet sayesinde kas gruplarınıza verilen akımlarla (uyarılarla) kasların kasılması, çalışması sağlanır. En çok karıştırılan noktalardan bir tanesi bu sistemin bir güzellik uygulaması olduğu yönünde. Şunun altını özellikle çizmek gerekir ki EMS sistemi bütünüyle bir antrenman/spor uygulamasıdır.

EMS egzersizinin faydaları nelerdir?

Birçok kişi egzersiz yapmak istiyor fakat bunun için bir zaman yaratamıyor. EMS’nin en güzel noktalarından biri 25 dakikalık bir süre içerisinde egzersizin tamamen son bulması. Üstelik bu 25 dakikalık süre 3-4 saatlik orta tempo antrenmana denk bir şekilde kaslarınızı çalıştırıyor.

EMS antrenmanları sayesinde almış olduğunuz akımlarla her bir ana kas grubunuz %90-100 kapasiteyle çalışırken saniyede 85-100 kez akım alıyor (Normal bir antrenmanda her bir kasa beynimiz saniyede 1 kez akım gönderebilir. 25 dakikada 3-4 saatlik orta tempo bir egzersiz denk gelmesinin en büyük nedeni de budur.) Bu sayede kaslarınız güçlenip dayanıklılığı artarken aynı zamanda sıkılaşıyorsunuz. Peki EMS egzersizi sizi zayıflatır mı? Bir diyetisyen olarak bu konuda hakkında gerçekçi olmak gerekirse cevabım “bilmiyorum” olur. Çünkü zayıflama konusunda beslenme çok önemlidir. Eğer sizler beslenmenizi kontrol altında tutmazsanız ne yazık ki hiçbir sistem sizi zayıflatmaz. Ama beslenmenize dikkat eder, kalori açığı oluşturacak şekilde beslenirseniz EMS egzersiz sisteminden zayıflama yönünde çok fayda göreceğinizi düşünüyorum. EMS’nin bir diğer faydalarına değinecek olursam selülit azalmalarında, kas ve bel ağrıları olanlarda etkili bir sistemdir. EMS’nin bu olumlu etkilerinin nedeni gerçek bir egzersiz yapıyor olmanızdan gelmektedir.

Edirne’de EMS sistemi hizmetini denemek isterseniz bizlerden randevu alabilirsiniz.