Uzman Diyetisyen Engin Aykaç

Randevu Alın

Randevu için bizleri arayabilir veya Whatsapp mesajı atabilirsiniz

Hakkında

Uzman Diyetisyen Engin Aykaç, Çorum Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi’nden mezun olarak Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde lisans eğitimini başarılı şekilde tamamlamıştır. Öğrenim yaşamına Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisans yaparak uzman ünvanına sahip olmuştur.

Lisans ve yüksek lisans sürecinde birçok bilimsel organizasyonda görev almış ve ‘Anadolu’da Yemek-Mutfak-Beslenme Kültürü Sempozyumu’ ve ‘İstanbul Beslenme ve Diyetetik 2. Öğrenci Sempozyumu’nda konuşmacı olarak bilimsel katkıda bulunmuştur.

Aykaç, lisans eğitimini bitirdikten sonra Yöntem Beslenme Danışmanlığı’nda annelere yönelik ‘okul çağı çocukların beslenme eğitimi’ projesinde görev almıştır. 

Yüksek lisans eğitimi sırasında nutrigenetik alanına ilgi duyarak ve tez çalışmasını bu alanda yapmıştır. Uzman Diyetisyen Aykaç, nutrigenetik alanında Türkiye’nin ilk kuruluşu olan Gentest Enstitüsü’nde göreve başlamıştır. Gentest bünyesinde uzman diyetisyen olarak danışanlarına hizmet veren Aykaç, aynı zamanda diyetisyenlere yönelik ‘Nutrigenetik ve GentestDiet Yetkili Uygulayıcı Eğitimleri’ ve ‘Gentest Danışan Süreçleri’ koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Bununla birlikte Türkiye’de Nutrigenetik’in 15. Yılı Sempozyumu (2017) ile Besin Destekleri ve Nutrigenetik Sempozyumu (2018)nun koordinatörlüğünü yapmıştır.

Aykaç, Nutigenetik ve Kişiye Özel Tıp Derneği’nin de yönetim kurulunda yer almaktadır. Gentest Enstitüsü’nde 3 yıl kadar başarılı bir şekilde görev yapan Aykaç bu süreçte danışanlarının genetik yapılarına uygun beslenme programı hazırlama, hastalıklarda beslenme, zayıflama programları konusunda uzmanlaşmıştır.

Gentest Enstitüsü’ndeki görevinden ayrıldıktıktan sonra Fitklinik Diet&Wellness’ı kurmuştur. Şuan Fitkilinik’de danışanlarına zayıflama ve kilo alma programı, genlere özel beslenme, hastalıklarda beslenme, hamile ve emziren annelerin beslenmesi konusunda danışmanlık yapmaktadır. 

Akdemik Özgeçmişe Git >

Uzman Diyetisyen Engin Aykaç Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uzman Diyetisyen Engin Aykaç’dan nasıl randevu alabiliriz?
İnternet sitemiz ve sosyal medya kanallarımızda bulunan iletişim alanlarından bize ulaşabilirsiniz. 0538 484 07 22 numaralı telefonu arayarak veya Whatsapp mesajı göndererek randevu alabilirsiniz.
Uzman Diyetisyen Engin Aykaç hangi alanlarda hizmet veriyor?
Zayıflama ve kilo alma programları, sporcu beslenmesi, gebe ve emziren annelerin beslenmesi, hastalıklarda beslenme tedavisi, genlere özel beslenme, kurumsal beslenme danışmanlığı alanında hizmet vermektedir.
Uzman Diyetisyen Engin Aykaç diyetisyen ücreti nedir?
Güncel ve indirimli ücretleri öğrenmek için ofisimizi arayabilirsiniz.
Bize mesaj atın
Yardım ister misiniz?
Merhaba,

Diyet danışmanlıklarımız hakkında bilgi almak ister misiniz?