ANDUMEDIC®3 Pro ile Andulasyon Terapisi

Edirne andulasyon ile kilo yönetimi, zindelik ve sağlık için mekanik titreşimlerin ve kızılötesi derin ısının gücünden yararlanın.

Edirne Andulasyon

Kilo yönetiminde büyük destekçiniz andulasyon

Fitklinik Edirne andulasyon, metabolizma hızınızı artırırken aynı zamanda yağ kaybı sonucunda çıkan toksinlerin vücuttan atımını kolaylaştırarak detoks yapmanızı sağlıyor, ödem atımına yardımcı oluyor.

Yorucu ve stresli iş hayatı içerisinde birçok kişi egzersiz yapmaya zaman ayıramıyor. Hareketsiz bir yaşam tarzı damar fonksiyonlarımız, kan dolaşımımız ve lenf sistemi üzerinde olumsuzluklar doğuruyor. Tüm bu fonksiyonların bozulması ile birlikte metabolizma hızımız yavaşlıyor, toksin ve stres yükümüz artıyor. Diyet yaparken birçok kez şu cümleyi duymuşsunuzdur. “Stres kilo yönetiminde oldukça önemli.” Stres vücuttaki hormonal dengemizi bozuyor ve birçok kişi strese bağlı iştah artışları yaşıyor.

İşte tam bu noktada edirne andulasyon terapisi bizlere yardımcı oluyor.

Edirne Andulasyon 2

Andulasyon Terapisinin Faydaları Nedir?

1. Hareketsiz yaşam tazının getirdiği olumsuzlukları yok etmek
Kan dolaşımı ve lenf sistemini hızlandırarak metabolizma hızınızı artırmak. 15 dakikalık seansla 1 saatlik yürüyüş etkisi almak.

2. Sıkılaşma ve incelme
Artan kan dolaşımı nedeniyle ölçülebilir, hissedilebilir sıkılaşma ve incelmeler yakalamak.

3. Toksin yükünü azaltmak
Kan dolaşımımız ve lenf sisteminin uyarılmasıyla toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayıp yaşam kaliteniz ve sağlığınızı geliştirerek kilo vermenizi kolaylaştırmak.

4. Stresinizi azaltmak
Andulasyon terapisinin sunduğu mekanik titreşimler ve kızılötesi derin ısı sayesinde stres seviyenizde azalma sağlamak.

5. Uyku kalitesinde artış
Stres seviyenizi azaltıp kaslarda gerçekleşen rahatlama etkisiyle daha rahat ve derin uyku sağlamak.

6. Ağrıları azaltmak
Hareketsiz yaşam tarzı, iş nedeniyle sürekli oturmak veya ayakta kalmaya bağlı bacak ve sırt ağrılarınızı azaltarak daha konforlu bir yaşam sürmenizi sağlamak.

Edirne Andulasyon Nedir

Andulasyon Nedir?

Andulasyon, dalga yaratma, dalgalanım anlamına gelmektedir.

Andulasyon terapisi, organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen, geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten, mekanik vibrasyon ve kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni nesil biyofiziksel, bütünsel bir terapi yöntemidir.

Randevu Almak İçin

Bizlere Whatsapp mesajı atabilir, tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Andulasyonu Daha iyi Tanıyın. Videoları izleyebilirsiniz

Andulasyon Terapisinin Vücuduma Etkileri Nedir?

Edirne andulasyon aktif bir metabolizma

1. Aktif bir metabolizma

Günlük tükettiğimiz gıdalar ile vücudumuz tüm biyolojik fonksiyonlarını gerçekleştirir. Fakat yıllar içerisinde yanlış beslenlenme, toksik ögelerin vücutta artması, dolaşım sistemlerindeki bozulmalar gibi bir çok nedene bağlı olarak metabolizmamız yavaşlamaktadır.

Çok karmaşık olan bu sistemin herhangi bir yerinde meydana gelebilecek sorun tüm vücudumuzu olumsuz etkilemektir. Bu olumsuzlukların arasında yavaşlayan bir metabolizma sonucu kilo ve yağlanma ile karşılaşırız.

Yeterli düzeyde aktif olan bir metabolizma, sağlıklı kalmanın veya sağlığın yeniden kazanılmasının temel bir ön koşuludur.

Edirne andulasyon daha fazla enerji

2. Daha fazla enerji (ATP)

Yaşamımızın yapı taşı olan hücrelerin sağlığı son derece önemlidir. Bu hücrelerimizin içerisinde enerji üretiminden sorumlu, hiç durmayan bir fabrika gibi çalışan yapılar vardır. Vücudumuzda yaklaşık 100 Trilyon hücrede gerçekleşen enerji üretimi (ATP)’nin sağlıklı bir şekilde olması, doğrudan bizim sağlığımız üzerinde de çok etkilidir.

Edirne andulasyon terapi sistemi, bu minyatür fabrikaların (hücrelerin) enerji üretimini desteklemek için elektriksel mikroakımlar üreterek hücre sağlığının korunmasına destek verir. Hücre sağlığının geliştirilmesi bütüncül sağlığımızın en önemli güvencesi olup metabolizmamız için de oldukça önemlidir.

Andulasyon iyi bir kan dolaşımı

3. İyi bir kan dolaşımı

Sağlıklı bir kan akışı, hayati fonksiyonların sürdürülmesi için son derece önemlidir. Bunun nedeni, sağlığımız için ihtiyaç duyduğumuz her şeyin vücudumuzdaki ilgili bölgelere kan ile taşınmasıdır. Dolaşım sistemi, bütün organları ve dokuları gece gündüz beslemede görevlidir.

Kronik hastalıkların ortaya çıkmasında en sık görülen benzerlik, bozulmuş kan dolaşımıdır. Kötü bir kan dolaşımı söz konusu olduğunda vücudun pek çok bölgesi, başta oksijen ve enerji üretimi için kullanılan besinler olmak üzere yaşamsal bileşenlerden mahrum kalır. Başlangıçta hücrelerin, dokuların ve organların fonksiyon kapasitesi düşer. Kan dolaşımı bozukluklarının uzun süre devam etmesi sağlığımız açısından olumsuzluklar doğurur.

Edirne andulasyon daha hızlı iyileşme

4. Daha hızlı iyileşme

Andulasyon terapisi, kan dolaşımını düzenler, dolayısıyla kan akşını ve kanın viskozitesini iyileştirir. Damar duvarının sağlıklı ve esnek bir şekilde genişleyip daralmasını sağlayarak iltihaplanmaları önlerken, damarları daraltan ve kan akışını bozan plak oluşumunu engeller, kan basıncını düzenler. Daha iyi bir kan dolaşımı sayesinde başta oksijen ve besinler olmak üzere yaşamsal bileşenler vücudun her noktasına ulaşmış olur.

Andulasyon terapisinin vücuda olan etkilerinin tetiklenmesiyle, damar sağlığı açısından yaşamsal öneme sahip nitrik oksit (NO) salınımı artar. Bu da vasküler damarların durumu için çok önemlidir.

Edirne andulasyon daha sağlıklı lenf akışı

5. Sağlıklı bir lenf akışı

Lenfatik sistem, dolaşım sisteminden bağımsız olarak çalışan ve hayat ağacı da denilen vücudumuzun tamamına yayılmış ikinci bir dolaşım sistemidir.

Görevleri, kandan filtrelenip oluşan hücreler arası sıvıyı tekrar kana taşıyıp dokuların sıvı dengesini korumak, immün sistemi desteklemek, bağırsaktan yağ asitleri glikoz ve bazı vitaminleri emerek kana taşımak, doku ve hücrelerdeki atıkları, ölü hücreleri, bakteri ve mikropları, dolaşım sistemi ile taşınamayan büyük protein parçalarını toplayıp makrofajlarla temizleyerek taşımaktır.

“Hücre etrafındaki büyük proteinler neden uzaklaştırılsın ki, protein yararlı değil mi?” gibi bir soru akla gelebilir. Büyük proteinler sünger gibi su ve birlikte sodyum emerek hücrelerarası alanı adeta geçilmez bir duvara dönüştürebilir ve bu durumda hücrenin içine oksijen ve besinlerin girebilmesi mümkün olmaz. Bunun yanı sıra “sodyum potasyum pompası” dediğimiz yaşamsal fizyolojik mekanizmayı da bozar. Yani, büyük proteinlerin dokular arasından uzaklaştırılması sağlık açısından çok önemlidir.

Andulasyon daha fazla toksik madde atılımı

6. Daha fazla toksik madde atılımı

Aylarca süren diyetlere ve yeterli miktarda egzersize rağmen fazla kilolarınızdan kurulamıyorsanız, daha da kötüsü, binbir çabayla verdiğiniz kiloları tekrar geri alıyorsanız; belki de asıl sorununuz, vücutta sıvı birikmesi, medikal tanımıyla sıvı tutulumu veya ödem, lenfatik dolaşım sistemi sorunudur.

Lenfatik sitemin önemi biraz geç de olsa anlaşılmış ve özellikle son yıllarda üzerine yüzlerce bilimsel çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmaların ortak çıktısı olarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki: Sağlıklı lenfatik sistem, sağlıklı savunma sistemi ve sağlıklı yaşam demektir.

Andulasyon teknolojisinin eşsiz özellikleri ile üretilen titreşimler, venöz ve lenfatik akışı stimüle ederek dokularda biriken sıvının ve toksinlerin atılımını sağlar.

Andulasyon lenfatik sistem yoluyla atıkların kolayca eliminasyonunu ve detoksifikasyonu sağlayarak bağışıklık sistemi ile ilgili bütün fonksiyonlara destek verir.

Edirne andulasyon daha dengeli bir sinir sistemi

7. Dengeli bir otonom sinir sistemi

Lenf ve kan olmak üzere iki adet dolaşıma sahip olduğumuz gibi “hayat iplerimiz” de somatik ve vejetatif olmak üzere iki farklı sinir sisteminin elindedir. Bu iki sistemden biri olan vejetatif ya da otonom sinir sistemi özerk bir sistemdir ve işini bize sormadan yapar. Dolaşımdan solunuma, sindirimden boşaltıma bütün yaşamsal fonksiyonları yöneten bu sistemin dengede olması bütüncül sağlığımızın en önemli güvencesidir.

Dengeli bir otonom sinir sitemini sağlam bina temeline benzetebiliriz. Temelin bozuk olduğu durumlarda oluşabilecek sorunlar binanın çökmesine varabilecek sonuçlar doğurabileceği gibi dengesi bozulan otonom sinir sistemi de çok yönlü ölümcül sorunlara ve hatta ölüme varan sonuçlara neden olabilir.

Bütücül sağlığın en önemli güvencesi olarak kabul edilen otonom sinir sisteminin dengesini en çok bozan unsur da çağın vebası olarak kabul edilen stresdir. Bu bağlamda koruyucu hekimlik kavramının da olmazsa olmazı stres yönetimidir.

Yönetemediğimiz uzun süreli streslerimiz arttıkça bütünsel sağlığımızın temel dayanağı olan otonom sinir sistemi de dengesini yitirir.

Edirne andulasyon daha kaliteli uyku

8. Daha az stres ve daha iyi uyku

Postmodern insanın en önemli yetkinliğinin kaygı üretmek olduğu düşünülecek olursa, yaşamımız boyunca bu nedenle oluşan ve yönetemediğimiz stresle sağlığımızı olumsuz anlamda etkilediğimizi söyleyebiliriz.

Bedendeki kronik strese bağlı yönetilemeyen gerginlik yaşam enerjimizi doğrudan etkiler. Stresle daha etkin bir şekilde başa çıkabilmek için ilk olarak stresin tetikleyicileriyle mücadele etmemiz gerekir. Bu tam da andulasyon terapisinin gerçekleştirdiği şeydir. Söz konusu terapi, streslie çok daha etkin bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olur. Andulasyon terapisi, tam gaz çalışan sempatik sistemi çalıştırıp parasempatik sistemi stimüle ederek, otonom sinir sistemini dengeye getirir.

 

Andulasyon terapisi ile kalp atışları ve kan basıncı düzenlenerek kalp ve dolaşım hastalıkları riski azaltılır. Kas gerginlikleri de azaltılarak hareket sistemi olumlu etkilenir.

Edirne Andulasyon İle Zayıflama

Edirne Andulasyon Terapi Siteminin Vücumuza Etkileri Nelerdir?

Kalp ve Dolaşım Sistemine Etkisi

 • Kan dolaşımın iyileştirilmesi
 • Yüksek kan basıncının düzenlenmesi
 • Kan damarlarının daha sağlıklı hale gelmesi
 • Sedimantasyon ve CRP değerlerinde azalma
 • İyi kolsterolün (HDL) artırılması
 • Kötü kolesterolün (LDL) azaltılması
 • Varisli damarların oluşumunun azaltılması
 • Her türlü iyileşme sürecinin hızlandırılması

Metabolizmaya ve Eneji Üretimine Etkisi

 • Metabolizmanın yoğun bir şekilde uyarılması
 • Vissereal/iç organ yağının (karın bölgesindeki tehlikeli yağ) azaltılması
 • ATP üretiminin uyarılması
 • Organlardaki kan dolaşımının uyarılması
 • Kolajen üretiminde artış sağlanması
 • Sağlıklı doku yapılanması
 • Bağırsakların çalıştırılması

Lenf Sistemine ve Detoksifikasyona Etkisi

 • Lenfatik sistemin sürdürülebilir aktivasyonu
 • Dokuda bulunan su birikintilerinin tahliye işleminin (ödem atma) artırılması
 • Vücutta bulunan sıvı dağılımının iyileştirilmesi
 • Arındırma ve toksinlerin uzaklaştırılması işlemlerinin iyileştirilmesi

Otonom Sinir Sistemine Etkisi

 • Otonom sinir sisteminin dengelenmesi
 • Sempatik hiperaktivitenin azaltılıp parasempatik aktivitenin artırılması
 • Daha dengeli bir stres yönetimi
 • Gerginliklerin azaltılması ve daha etkili bir gevşeme
 • Bu gevşeme ile organ sistemlerine bütüncül olumlu katkı
 • Daha kaliteli uyku
Edirne Andulasyon ile incelme

Ofisimizde Edirne andulasyon olarak, andulasyon cihaz ailesinin son sürümü olan ANDUMEDIC®3 Pro cihazını kullanmaktayız.

Andulasyon sistemi ile birlikte diyet danışmanlığı almak isterseniz ayrıntılı bilgi için tıklayın. 

Randevu ve bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Önemli Not: Bu internet sitesinde verilen her türlü bilgi sadece aydınlatma amaçlıdır. Söz konusu bilgiler kişileri enforme etmek amaçlı olur, sağlık hizmeti değildir. Aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik protokoller değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız. 

Bu sayfada yer alan bilgiler:  hhp Eurasia Medikal Teknoloji A.Ş‘den alınmıştır.